Децембар месец, у Продуженом боравку, био је посвећен првим и најлепшим зимским радостима. Кроз слободне активности, током овог периода, ученици првог и другог разреда, разноврсним ликовним радовима, исказали су своје доживљаје зиме. Снежне кућице, Топла одећа и Први снег, само су неке од тема којима су се посветили.

Спремно су дочекали и Нову годину. Трудили су се да макар на кратко оживе своје омиљене новогодишње и зимске ликове – Деда Мраза и Снешка Белића, те су их, техником савијања папира од истог и израђивали. Насталим радовима украшене су учионице Продуженог боравка.

У духу новогодишњег расположења, са учитељицама – Милијаном Гојковић, Ивом Аџић, Маријом Јовановић, Александром Прицом и Сандром Пајић, ученици  Продуженог боравка, направили су композицију зимских мотива којима је украшен хол наше школе.

Сандра Пајић, наставник у Продуженом боравку