Сталним пројектима и промоцијама спорта у школама,  истиче се важност физичке активности код деце млађег узраста.

У првој недељи месеца октобра, по прелепом сунчаном дану , у доброј организацији, сјајној атмосфери и уз много позитивне  енергије , у Основној школи „Павле Савић“ из Београда, одржана је  промоција под називом  „Играј фер, буди шампион“, а реализатори пројекта су били Тамара Вучковић и Владимир Вучковић из „Џудо куба Жандармерија“.

Као сарадници ту су били и представник локалне заједнице Соња Стаменовић и директор Основне школе   Радисав Милић, који је са задовољством прихватио да ученици школе учествују у овом пројекту.

Циљ спортског дана био је промоција здравог живота, школског спорта,рекреације и развоја физичких активности.

Спортска активност, фер плеј, развијање љубави према спорту  само су биле од неких важних активности које су ови ученици имали могућност да науче и да им пренесу ови успешни спортисти.

Надамо се да ће из овог спортског дана изнедрити будући шампиони  или  да ће се барем развити љубав према рекреативном спорту.

Бојана Ристић