Поводом прославе Дана школе организоване су следеће активности:

петак 23. 5. 2014.
– презентација о школи – Упознајмо боље нашу школу;

понедељак 26. .5 2014.
– Ликовни радови на тему „Моја школа“;

уторак 27. 5. 2014.
– драмски прикази;

среда 28. 5. 2014.
– бал под маскама;

четвртак 29. 5. 2014.
– спортски дан – штафетне игре;

– приредба за ученике и родитеље у 19:30 (свечана сала).

петак 30. 5. 2014. у 12 часова – приредба за запослене и госте.

У петак 23. маја, презентацијом „ Упознајмо боље нашу школу“, отпочели смо активности посвећене обележавању Дана школе.

Ученици продуженог боравка презентацијом на видео биму видели су и научили, ко је био Павле Савић, како је постао тако велики научник, занимљиве податке о својој школи, интерсантне фотографије и још много тога.

Понедељак 26.мај био је посвећен литерарним радовима на тему

„ Моја школа“.

Ученици продуженог боравка су цртали школу, а неколико ученика

је написало састав, такође на тему „ Моја школа“.

Радови су изложени на паноу у холу школе.

У уторак смо имали драмске приказе.

Ученици првог разреда извели су представе „ Зека Зечић и Јешко Јежић“, „Зец и вук“, „Час земљописа“ и „ Тужибаба“.

Лепо осмишљена сценографија и њихово глумачко умеће пропраћено је громогласним аплаузом њихових другара.

„ Бал под маскама“ био је резервисан за среду.

Ученици су са својим родитељима код куће осмислили маске, посебно за тај дан. На балу је било принцеза, кловнова , зечића, и још много занимљивих маски.

Тако маскирани уз помоћ учитељица научили су плесне кораке уз песму „ Маскембал“. Уз добру музику и много смеха лепо смо се забавили тај дан.

Четвртак смо посветили физичким активностима, био је спортски дан.

Полигон спретности је припремљен, ученици су били подељени у четири екипе од по осам чланова.

Свако је добио беџ са знаком своје екипе и игре су отпочеле.Имали смо екипу „ Бубамаре“, „ Цветићи“, „ Звездице“, и „Срца“.

У првој групи су се такмичиле „ Звездице“ и „Бубамаре“, а у другој „Лептирићи“ и „Цветићи“.

Вођење лопте, прескакање вијаче, ходање у чучњу су само неке од препрека које су имали.

Са великим жаром за победу свако се борио за своју екипу.

На крају за победу су се бориле „ Звездице“ и „Цветићи“.

„Звездице“ су тријумфовале.