ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

СУБОТА, 1.4.2023. ГОДИНЕ

ПРИГОВОРE ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК ШАЉЕ ДО УТОРКА 4.4.2023. ГОДИНЕ У 12 ЧАСОВА И ТО НА МЕЈЛ АДРЕСУ:
zalbeospavlesavic@gmail.com
или на мејл адресу Друштва (део за приговоре).
УВИД У ТЕСТОВЕ БИЋЕ ОМОГУЋЕН САМО ПРЕДМЕТНИМ НАСТАВНИЦИМА, У УТОРАК, 4.4.2023, ОД 12 ДО 13.30 ЧАСОВА, У ВРЕМЕ РЕШАВАЊА ПРИГОВОРА.
Градско такмичење из српског језика – ПРЕЛИМИНАРНИ РЕЗУЛТАТИ
Такмичари из Спортске гимназије – ПРЕЛИМИНАРНИ РЕЗУЛТАТИ

За информације о тестовима ученика који су такмичење радили у Спортској гимназији обратите се на мејл dsjks.bg.os@gmail.com

Решења тестова Окружног такмичења из српског језика и језичке културе за ученике основних школа

Градско такмичење из српског језика и језичке културе одржаће се 1.4. 2023. године у основним школама Павле Савић и Стеван Синђелић.
У ОШ „Стеван Синђелић“ долазе ученици са следећих општина: Обреновац, Барајево,
Раковица, Лазаревац, Сопот, Сурчин, Стари град, Савски венац, Врачар и Младеновац.
Тамо ће бити Јасмина Станковић, члан Управе ДСЈКС и Ивана Костић, руководилац актива Општине Савски венац и помоћник председника Београдске подружнице.
Сатница:
-9:00 –9:30 – Долазак дежурних наставника и распоређивање по учионицама;
-9:30-10:00 – Долазак ученика и њихово распоређивање по учионицама;
-10:00-11:30 – Ученици раде тестове;
-11:30-12:00 – Предаја тестова, њихово распоређивање и објављивање тестова и кључа на вратима школе; долазак чланова комисија за прегледање тестова;
-12:00-14:00 – Распоред по комисијама и прегледање тестова (комисије ће почети са радом, а биће придодати и тестови који стижу из ОШ „Стеван Синђелић“);
-14:00 – Ручак и евентуални наставк прегледања тестова, уколико не буду сви прегледани до ручка.
Сви прегледачи тестова долазе у ОШ „Павле Савић“ у којој ће бити прегледани тестови свих ученика.
ПРЕЛИМИНАРНИ РЕЗУЛТАТИ ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ОДРЖАНОГ У СУБОТУ 1.4.2023. ГОДИНЕ БИЋЕ ОКАЧЕНИ НА САЈТУ ОШ „ПавлеСавић“ У ВЕЧЕРЊИМ ЧАСОВИМА. НА САЈТУ ДРУШТВА ЗА СРПСКИ ЈЕЗИК ЈЕЗИК: http://drustvosj.fil.big.ac.rs СЕ НАЛАЗИ образац за слање приговора у електронском облику, а можете и обичним мејлом да шаљете приговоре, ако не будете могли да их преузмете.
ПРИГОВОРE НАСТАВНИК ШАЉЕ ДО УТОРКА 4.4.2023. ГОДИНЕ У 12 ЧАСОВА И ТО НА МЕЈЛ АДРЕСУ:
zalbeospavlesavic@gmail.com
Ученици на такмичење носе ђачку књижицу и потребан прибор за рад. Не носе изјаве, већ оне остају код предметних наставника. Они су дужни да обавесте школу ако неко од родитеља није сагласан да се подаци детета објаве. Пошто је Општинско такмичење завршено и пошто су изашли спискови такмичара и њихових резултата и пошто су објављивани на сајту, неће бити таквих случајева.
Ученик који заврши раније тест, не сме излазити из учионице док не прође 45 минута од почетка тестирања.
Адресе школа:
ОШ „Стеван Синђелић“
Милића Ракића 1, Звездара
Директор: Биљана Нешковић
телефон/факс: 011 34 74 075
mail: sindjelic@ssindjelic.edu.rs
ОШ „Павле Савић“
Косте Нађа 25, Звездара
Директор: Милан Крстић
mail: direktor@ospavlesavic.edu.rs
Како доћи до школа:
-До ОШ „Стеван Синђелић“ (или близини школе) иду следећи превози:31,17, 29, 50,19;
-До ОШ „Павле Савић“ (или близини школе) иду следећи превози:74, 79, 20, 27(стају испред школе), а 27Е и 25П стају близу школе код пијаце.
Свим такмичарима желимо много успеха!