Здрава животна средина је основа за очување планете и развој друштва.

Сваким даном све се више буди свест о очувању природе и стварању здраве еколошке средине како садашњим тако и будућим генерацијама.

У оквиру акције „Посади свој хлад“, НВО Зелени развојни центар у сарадњи са друштвено одговорним компанијама донирао је 30 000 садница белог јасена за целу Србију, а од тога 600 за општину Звездара.

Наша школа као једна од највећих школа у Србији и Београду, добила је сто садница јасена.

У понедељак, 21.12.2020. године у школском дворишту приступило се садњи.

Самој реализацији је присуствовао председник општине Звездара Владан Јеремић са сарадницима, директор школе Милан Крстић и многи други, који желе да виде своју Звездару лепшу и еколошки чистију.

Један од најбољих начина да деца уче о животној средини, јесте да виде  од одраслих како се треба понашати према природи.

Сигурни смо да ће деца уживати у лепотама јасена и да ће и они сами допринети његовом расту и развоју, јер ће и јасен касније бринути о њима, пружајући им здравију еколошку средину.

Учитељица Бојана Ристић