Упис у први разред – обавештења, упутство

Упутство за родитеље

Упутство за родитеље Исказивање интересовања за упис у ОШ

Информације у вези са уписом будућих ученика првог разреда у школској 2020/21. години, можете добити у интервалу од 8.15 до 12.00 часова сваког радног дана од следећих лица:

• Александра Бакаић ( телефон : (011)3045- 311, 063 440 625),
  • Рејхан Зурапи ( телефон : 062 100 25 37)

Или путем мејла : pavlesavic.adm@gmail.com

Молимо вас да се придржавате термина за давање информација.

Упис деце у први разред основне школе, који традиционално почиње 1. априла, ове године ће, због актуелне ситуације и ванредног стања, почети касније. Уместо уписа, родитељи и други законски заступници ће од среде, 1. априла 2020. године бити у могућности да електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу преко услуге „Исказивање интересовања за упис у основну школу“ на Порталу еУправа.

Након дефинисања уписа од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, родитељима који су преко ове услуге исказали интересовање, електронском поштом биће послата нотификација о датуму уписа у основну школу.

На порталу еУправа, по дефинисању датума уписа у основну школу, биће доступна услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање.

Из дописа Министарства просвете, науке и технолошког развоја од 30.3.2020.