У циљу популаризације и промоције науке, а нарочито математике , наша школа је узела учешће у пројекту “Шетајуће математичко знање / Floating mathematical knowledge”. Носилац пројекта је Шеста београдска гимназија, а поред наше школе учесници у пројекту су и још три основне школе: “Ћирило и Методије”, “Владислав Рибникар”, “Змај Јова Јовановић” .

Пројекат је подржан од стране Центра за промоцију науке, а осмишљен је тако да ће средњошколци бити вршњачки едукатори основцима којима ће помоћи да прошире своја математичка и информатичка знања . Рад ће се одвијати на радионицама у Шестој београдској гимназији, затим ће у нашој школи бити одржана трибина где ће учесници пројекта моћи да поделе своја нова искуства и знања са осталим ученицима школе. Крај пројекта је планиран за мај месец, када ће се реализовати заједничка шетња улицама Београда . Тада ће учесници пројекта носити мајице које су сами дизајнирали и представљати садржај тих мајица суграђанима.

Атмосферу са прве две радионице преносимо кроз слике.