Огледни час „Слатки час“ одржан је 1.6.2018. године. Остварена је корелација следећих предмета: математика, биологија, српски језик, ликовна култура, ТИО, енглески и немачки језик, информатика и рачунарство. Идеја је потекла од наставнице математике Славне Крстић која је била и координатор осталим предметним наставницима који су учествовали.

У школској кухињи је прилагођен простор који је опремљен у стилу посластичарнице. Овоме су нарочито допринели ученици својом изложбом на тему “Слатки час”, израдом колача, торти и осталих реквизита. Израђени су модни детаљи (накит) и модели од папира. Тежиште код израде модела било је на геометријским облицима и опет на тему посластичарнице. Требало је одредити површине и запремине геометријских тела, а  и нутриционисти су имали своја задужења. У посластичарници се чуо и енглески и немачки језик, направљене су кутије за паковање. Посластичарница је добила и свој сајт, а урађени су и статистички графикони о потражњи и продаји одређених производа по месецима.