Друштво школских библиотекара Србије
расписује наградни фото-конкурс
„Разгледница из школске библиотеке“

Циљ конкурса је промоција школских библиотека, као и развијање креативности, медијске и дигиталне писмености ученика.

Конкурс се расписује у три категорије:

1. за ученике од I до IV разреда,
2. за ученике од V до VIII разреда,
3. за ученике средњих школа.

Најбољи радови у свакој од категорија биће проглашени посебно.

Пропозиције конкурса:

• Ученици фотографијом треба да покажу како читају, траже информације, раде домаће задатке, уче, маштају, друже се, како проводе своје време у школској библиотеци…
  • Ученик може послати само једну фотографију.
  • Број радова из једне школе није ограничен.
  • Радове слати у JPG формату, у што већој резолуцији (пожељно је да дужа ивица на фотографији не буде мања од 3000 пиксела).
  • Слике насловити латиничним писмом, са размацима, на следећи начин:
    prezime_ ime _razred_ odeljenje_škola_mesto
  • Уз фотографију обавезно послати сагласност родитеља за објављивање фотографије детета у јавности и сагласност за објављивање рада.
  • Радове и сагласности родитеља слати у електронској форми на адресу:
    dsbsrazglednica@gmail.com
  • Конкурс је отворен до 15. 3. 2018. године.

Стручни жири ће донети одлуку о најбољим радовима на основу оригиналности, креативности у одговору на тему и техничких квалитета. Фотографије ће бити објављене на сајту и Фејсбук страници Друштва школских библиотекара Србије.

Додела награда, књига, диплома и похвалница, биће одржана у априлу текуће године на Скупштини Друштва школских библиотекара Србије, када ће бити организована изложба фотографија са конкурса.

Од најбољих фотографија биће направљене разгледнице, које ће бити исписане дечјим порукама које афирмишу школске библиотеке и послате на адресе институција из области просвете и културе.

Такође ће бити организована путујућа изложба најбољих фотографија широм Србије, која ће промовисати креативност и рад ученика и школских библиотекара.

Текст фото-конкурса, који можете истаћи у вашој школској библиотеци, зборници школе итд., можете преузети овде.