29.септембра 2017. је отворена изложба 58. ликовног конкурса деце и омладине за награду „Паја Јовановић“ у великој сали Културног центра у  Вршцу.

На конкурс је стигло близу 1000 радова у више категорија (од предшколског до студентског узраста) из Србије и Румуније а наша школа је освојила две награде у категорији старијих основаца. Уз то, на изложби смо имали 20 радова и били најбројнији по томе. Награде су освојиле Нађа Васиљевић (3. награда жирија), ученицаVII-1и Невена Пурић (награда Народног музеја Вршац), ученица VIII-3).

Ове две ученице су, са још 5 ученица чији су радови били изложени, биле на отварању изложбе и примиле награде. Искористили смо прилику да после изложбе посетимо и Народни музеј Вршца, популарну „Конкордију“ и погледамо тренутне поставке. Једна од њих су слике Паје Јовановића, привремено измештене из „Галерије апотеке на степеницама“ са познатим триптихом „Берба грожђа“.

наставник, Миодраг Пантелић