ДЕЧЈА НЕДЕЉА 2013-2014

ДЕЧЈА НЕДЕЉА У ШКОЛИ

7 – 13. октобар 2013.г.

Мото:   „СЛУШАЈТЕ, МАМА И ТАТА, ХОЋУ СЕСТРУ ИЛ БРАТА!“

Понедељак, 7. октобар

ОТВАРАЊЕ ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ У ШКОЛИ

Први час је посвећен дечјим правима и обавезама

Уређене су учионице, панои, хол према теми Дечје недеље. Задужени наставницису били:

-хол Зорица Шкуртић, Александра Малиновић, колегнице из боравка

-Јована Ркићевић, Ивана Боровац

– Момира Матић, Бранкица Лазић

Сви панои су урађени, украшени балонима које су послали из општинске организације Пријатељи деце.

Уторак, 8. октобар

СПОРТСКИ ДАН – МЕЂУОДЕЉЕНСКИ ТУРНРИ

Одржани су међуодељенски турнири у фудбалу за дечаке и „између две ватре“ за девојчице.

У УК „Вук Караџић“ –на Сцена „Култ“, је представљен  пројект „GRAB YOUR FUTURE“ – сусрет за представнике ученичких парламената. Ивана Радовановић је водила ученике 8. разреда: Јелену Михаиловић, Кристину Гавриловић, Огњена Црномарковића. Леона Амета и Анђелу Јовановић.

Среда, 9. октобар

На тргу испред Градске општине Звездара одржан је колажни забавно-уметнички програм: презентација стваралаштва деце и младих Звездаре са темом „СЛУШАЈТЕ, МАМА И ТАТА, ХОЋУ СЕСТРУ ИЛ БРАТА!“ . Учествовала је Наташа Вељковић са два ученика 8.разреда, Милојковић Ђорђем и Срдановић Илијом који су на гитарама извели композицију  „Пирати са Кариба“.

Четвртак, 10. октобар

ДАН ЗА МУЗИКУ

Видео снимак – извештај

Видео снимак – приредба

У свечаној сали школе одржан је концерт, малог хора и оркестра, који је водила Наташа Вељковић

Петак, 11. октобар

У УК „Вук Караџић“ на сцени „Култ“ одржан је сусрет са књигама и писцима Издавачке куће „Креативни центар“ и представљена књига  Јасминке Петровић  „Породица“, без длаке на језику, за тинејџере, ужу и ширу родбину.

Са  библиотекарком Зорицом Смиљанић били су ученици 7. разреда:Теодора Раденовић, Филип Јовановић, Милена Милановић, Милица Недић Миљана Милојковић, Илија Калуђеровић, Ива Петровић, Анастасија Курунџић, Ума Киш и Ана Ерак.

У холу школе је одржан Ђачки вашар за ученике млађих разреда. Прикупљена средства остају одељенским заједницама и ученици се договарају на који начин ће потрошити зарађен новац.

Током целе Дечје недеље текла је акција солидарности „ДЕЦА ДЕЦИ“ –  прикупљање школског прибора за социјално угрожене вршњаке.

Задужени наставници за

1. разред – Бранислава Срдановић. Ученици  су донели 1 ђачки ранац, 2, књиге, 3 играчке, 1 перницу, 17 свезака, 10 комплета дрвених бојица, 6 комплета фломастера, 17 дрвених оловака, 5 лењира, 8 резача, 8 гумица, 1 колаж папир, 1 увијач, 2 блокчића, 2 распореда часова и 20 налепница за свеске.

2. разред – Пепица Мандушић. Ученици  су донели 16 свезака А5, 6 свезака А4, 5 комплета дрвених бојица, 3гумице, 1 перницу, 5 резача, 2 блокчића, 2 хемијске оловке, 3 лењира, 1 водене бојице и 1 комплет гумица+резач.

3. разред – Даница Ћалдовић. Ученици  су донели 1играчку, 2 комплета дрвених бојица, 3 обичне оловке, 1 перницу, 4 комплета фломастера.

4. разред – Мирјана Медић. Ученици  су донели 1 ђачки ранац, 16 перница, 16 свезака А4, 30 свезака А5, 10 комплета дрвених бојица, 6 комплета фломастера, 15 дрвених оловака, 4 лењира, 10 резача, 16 гумица, 2 колаж папира, 1 увијач, 2 блокчића, 3 распореда часова и 10 налепница за свеске.

Од прикупљеног прибора су направљени „пакетићи“ и подељени  социјално угроженим ученицима. Остатак прибора предат је боравку.

У одељењима старијих разреда хуманитарна акција је реализована на нивоу одељења.

ПАНОИ

Извештај са Дечје пијаце

Друга по реду Дечја пијаца, у организацији предузећа Градске пијаце и Општине Звездара, одржана је 24. 10. 2013. од 10 до 14 часова на платоу испред зграде општине.

Ученици наше школе су учествовали на пијаци. У школи су сакупљени дечји радови које  су продавали  ученици IV-7 са учитељицом Иваном Боровац. На тај начин је зарађено 3010,00 ( три хиљаде десет динара). Новац ће бити потрошен према договору учитељица чија су одељења учествовала у прикупљању радова за продају.

Мали хор наше школе је учествовао у програму ове манифестације, предвођен наставницом музичке културе Наташом Вељковић. Хор је у пратњи оркестра извео три нумере: „ Блок флаута“, „Улицама мога града“ и „Београдски октобар“.

Дан је протекао лепо . Деца су уживала у припремљеном програму и у свим активностима.  Организација манифестације је била добра. Деца су добила мајице, качкете, воће, слаткише, воду. Све је било организовано тако да ученици проведу леп дан дружећи се и уживајући у новим искуствима, а циљ је био да се стави акценат на здраву храну која се може наћи на пијацама. Цео догађај је био медијски пропраћен.

Ивана Боровац